Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Mateřská škola v Zásadě  Mateřská škola v obci funguje už mnoho  let. Její založení se vztahuje do dnes již zaniklé obce Zásada, kde byla v květnu roku 1946 zřízena. Tehdy byla ještě prozatímně umístěna v přízemí obecné školy v místnosti po tamním národním výboru. První učitelkou byla Eliška Paterová.

 

Na přelomu roku 1946 – 1947 byla přemístěna do čp.26 v Zásadě, kde ji navštěvovalo mnoho dětí, Děti z mateřské školy r. 1973 - 1974jejich počet byl vždy okolo 21 – 25.

V letech 1976 – 77 se dokonce konstatuje, že její prostory v současné době již nestačí pro všechny přihlášené děti a uvažuje se o výstavbě nové Mateřské školy v Zelené. Nicméně však v Zásadě funguje bez problémů dál.. .

Na přelomu 80. let je ale rozhodnuto, že obec Zásada i Ahníkov ustoupí těžbě hnědého uhlí. V roce 1984 lze již definitivně zaznamenat zánik těchto obcí. V tomto roce je ještě školka v provozu, ale příští rok má být přestěhována do Zelené.

Po složitých jednání je rozhodnuto o přebudování nového sociálního zařízení s klubovnou mládeže v areálu koupaliště v Zelené na Mateřskou školu. Její slavnostní otevření bylo 2.11.1985. Od té doby budova prošla řadou rekonstrukcí a změn. Otevření Mateřské školy v Zelené dne 2.11.1985

Dnes se těší velkému zájmu dětí a rodičů...

Věříme, že díky zvyšující se porodnosti a přílivu mladých rodin do naší obce má Mateřská škola zajištěnou budoucnost a obecní úřad ji bude nadále plně podporovat...

 

 

Mateřská škola dnes