Za podpory MAS Sdružení Západní Krušnohoří a Ústeckého kraje se konala akce pro děti

loučení s prázdninami

ULOV, UPEČ A SNĚZ

dne 31.8.2019.

 

DĚKUJEME!

 

logo

logo

DSO

MAS

 

Ústecký kraj

NADACE ČEZ

ČEZ a.s.

SD a.s.

TV Málkov

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka obce

panorama

Panaroma rozhledna

Interaktivní mapa

Mapa

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Mateřská škola v Zásadě  Mateřská škola v obci funguje už mnoho  let. Její založení se vztahuje do dnes již zaniklé obce Zásada, kde byla v květnu roku 1946 zřízena. Tehdy byla ještě prozatímně umístěna v přízemí obecné školy v místnosti po tamním národním výboru. První učitelkou byla Eliška Paterová.

 

Na přelomu roku 1946 – 1947 byla přemístěna do čp.26 v Zásadě, kde ji navštěvovalo mnoho dětí, Děti z mateřské školy r. 1973 - 1974jejich počet byl vždy okolo 21 – 25.

V letech 1976 – 77 se dokonce konstatuje, že její prostory v současné době již nestačí pro všechny přihlášené děti a uvažuje se o výstavbě nové Mateřské školy v Zelené. Nicméně však v Zásadě funguje bez problémů dál.. .

Na přelomu 80. let je ale rozhodnuto, že obec Zásada i Ahníkov ustoupí těžbě hnědého uhlí. V roce 1984 lze již definitivně zaznamenat zánik těchto obcí. V tomto roce je ještě školka v provozu, ale příští rok má být přestěhována do Zelené.

Po složitých jednání je rozhodnuto o přebudování nového sociálního zařízení s klubovnou mládeže v areálu koupaliště v Zelené na Mateřskou školu. Její slavnostní otevření bylo 2.11.1985. Od té doby budova prošla řadou rekonstrukcí a změn. Otevření Mateřské školy v Zelené dne 2.11.1985

Dnes se těší velkému zájmu dětí a rodičů...

Věříme, že díky zvyšující se porodnosti a přílivu mladých rodin do naší obce má Mateřská škola zajištěnou budoucnost a obecní úřad ji bude nadále plně podporovat...

 

 

Mateřská škola dnes